czwartek, 8 listopada 2018

KRÓTKI PORADNIK, JAK PODRÓŻOWAĆ W PKP I NIE ŚMIECIĆ


Wydrukowany bilet w kieszeni, herbata w kubku i jakieś paczkowane przekąski na drogę. Tak mniej więcej wygląda każdy zestaw podróżnika. Ilość przekąsek jest oczywiście zależna od długości jazdy.
Zamiast stać w kolejce i czekać na zakup biletu, można kupić go wcześniej przez Internet. W trakcie kontroli wystarczy pokazać bilet na telefonie i to wszystko. Omijasz niewygodne kolejki i stres ze spóźnieniem się na pociąg. Bilet można zawsze mieć w formie elektronicznej z wyjątkiem podróży kuszetką. PKP w tym przypadku wymaga wydruku biletu.

Zrezygnuj z małej kawki czy herbatki w bufecie PKP. Po co płacić za taką kruszynkę, skoro można przynieść napój we własnym kubku termicznym. Do tego nie wyprodukujesz kolejnego problematycznego śmiecia. O tym, dlaczego papierowe kubki nie są ekologiczne, pisałam tutaj.

Żarełko na drogę przygotuj w domu. W sklepie kupisz same paczkowane przekąski, a po co? Skoro w domu możesz zrobić coś bardziej sytego i zdrowszego. Zamiast papieru śniadaniowego, kanapkę można zawinąć w kawałek czystego materiału lub schować do pudełka. Ja na drogę biorę ze sobą jeszcze owoce.


Zabierz również butelkę z wodą filtrowaną lub kranówką (według gustu) i voila! Udało się przeżyć bez produkcji zbędnych śmieci.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza