niedziela, 1 grudnia 2019

BLOGMAS #1 PREZENTY BEZ PLASTIKU DLA NAJMŁODSZYCH
Najlepszym prezentem jest podarowanie drugiemu człowiekowi trochę czasu. Brzdąc jednak  nie ucieszy się z biletu do teatru albo ze skoku spadochronowego. Niestety, kupić trzeba. Jak już trzeba, to zróbmy to chociaż mądrze.  Nie wiedziałam, że znalezienie zabawek od polskich producentów, niezawierających w sobie plastiku będzie takie trudne. Spędziłam ponad dwie godziny na szukaniu idealnych prezentów dla dzieci. Trochę wybrzydzałam, że zabawki są albo za drogie, albo nieciekawe, aż w końcu znalazłam zabawki idealne. 
Kiedy tylko w mojej głowie zrodził się pomysł na stworzenie postu o prezentach dla dzieci, od razu wiedziałam, że helgowe heklowanie znajdzie się na pierwszym miejscu. Od kilku miesięcy obserwuję Instagram Olgi Drozd i jestem zachwycona jej kreatywnością i talentem. To ręcznie dziergane jedzenie wygląda przepięknie. Zwłaszcza pierożki podbiły moje serce, chociaż mają dużą konkurencję z jajkiem sadzonym. Oglądając te piękne zdjęcia, już zazdroszczę dzieciom, które będą bawić się w kucharza. Jeśli mam być szczera z tego całego zestawienia, to właśnie na ten prezent zdecydowałabym się, gdybym nadal była dzieckiem.Jeśli wasze dziecko uwielbia rysować, zwłaszcza jedną postać, to może warto przenieść jego rysunek na rzeczywistość. Gałgusie to firma, która oferuje szycie maskotek na zamówienie. Na podstawie rysunku zostanie stworzona idealna maskotka dla Twojego dziecka. Nie tylko rysunki, bo na maskotkę można przenieść również postać z ulubionej bajki. Dla mnie taka maskotka jest dużo ciekawszym rozwiązaniem niż kolejny pluszowy miś.

Marchewkowe maskotki zrobione przez Gałgusie. Kliknij opis, aby przenieść się na oficjalną stronę firmyPolski producent zabawek, który tworzy je nieprzerwanie od 1934 roku. Doświadczenie widać po zabawkach. Mnie najbardziej zachwyciły drewniane pojazdy. Od tradycyjnego małego samochodziku, po wypasione wozy strażackie, karetki i czołgi. Ta zabawka na pewno spodoba się każdemu dziecku. 

Zdjęcie samochodziku wykonanego przez firmę Tarnawa. Kliknij opis, aby przenieść się do strony producenta. 
Kolejna Polska firma produkująca drewniane zabawki. Drewniane klocki to coś, czym bawili się nasi rodzice, my i czym z całą pewnością będą bawić się nasze dzieci i wnuki. Konstruowanie budowli nie znudzi się nigdy żadnemu dziecku. Mnie najbardziej urzekło opakowanie do tych klocków. W życiu nie widziałam tak prostego i pięknego opakowania. Jestem przekonana, że nie ma rodzica, który nie podzieli mojego zdania.

Jeśli znacie jakieś polskie marki zabawek, to dajcie znać! Chętnie się dowiem, co planujecie wręczyć swoim pociechom. Jeśli zainteresowały Was wybrane przeze mnie zabawki, kliknijcie nazwy firm. Zostaniecie automatycznie przeniesieni do oficjalnych stron.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza