wtorek, 3 grudnia 2019

BLOGMAS #2 PREZENTY OD POLSKICH TWÓRCÓW

Zdjęcie: Justyna Bojczuk. Kliknij opis i zobacz instagram bo.jczuk


Prezenty świąteczne przeważnie kupujemy w centrach handlowych, większość jest made in china. Niestety są to przedmioty raczej wątpliwej jakości. Pod setkami choinek na prezent trafiają takie same skarpetki lub oklepana biżuteria. A przecież nasze podwórko jest pełne zdolnych ludzi, którzy tworzą przedmioty piękne, wyjątkowe i z duszą.

Dlatego chciałabym Was bardzo mocno zachęcić do wspierania polskich artystów i ich rękodzieła. Zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy mamy powód, aby obdarować bliskich wyjątkowym prezentem. Myślę, że warto dać drugiej osobie coś, co jest unikatowe i niepowtarzalne.
Przygotowałam dzisiaj dla Was, kilku artystów, którzy swoimi pracami skradli mi serce i wcale bym się nie pogniewała, gdyby pod moją choinką znalazła jedno z ich małych dzieł sztuki. Mam ogromną nadzieję, że ich prace Was zachwycą.To właśnie Justyna zrobiła dla mnie nagłówek na mojego bloga, za co jestem jej szalenie wdzięczna. Jestem jej również wdzięczna za to, że mnie nie zamordowała za dodanie kiczowatej czapeczki Mikołaja na głowę jaka. No cóż, tak jak wyrozumiała, tak i utalentowana.

Justyny prace wyróżniają się z tłumu kolorystyką i nietypowymi kształtami (mówiąc o kształtach, mam na myśli ilustracje z serii dupa, a że to ładna dupa, to polecam zobaczyć każdemu) Zobaczcie koniecznie profil na Instagramie @bo.jczuk, a jeśli chcecie zobaczyć jej prace na żywo, to Justyna będzie na targach plakatu w Warszawie w tę sobotę 8 grudnia. 

Ilustracja: Justyna Bojczuk. Kliknij opis i zobacz instagram bo.jczukKrzysiu z włóczki zrobi wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy. Na jego Instagramie znajdziecie dziergane czapki, szaliki, makramy i cudowne (z dużym naciskiem na CUDOWNE) torby. Wszystkie te rzeczy są dopieszczone do ostatniego oczka.

Makramy będą idealną ozdobą w każdym domu, ale te torby… myślę, że to właśnie one powinny znaleźć się pod choinką. Z całą pewnością, nigdzie indziej takich nie znajdziecie. Krzysia znajdziecie na Instagramie @ondzierga

Zdjęcie: ondzierga. Kliknij opis i zobacz Instagram ondzierga 
Justyna tworzy przepiękną biżuterię. Na jej stronie znajdziecie naszyjniki, kolczyki, bransoletki i broszki, ale to nie są takie zwykłe broszki. Broszki z emalii, miedzi i srebra w kształcie ptaków! Taka biżuteria w rustykalnym stylu będzie idealnie pasować do eleganckich strojów lub zwiewnych bluzek. Mnie osobiście zachwyca ptasi motyw. Niestety, nie ma mojego ulubieńca – wróbla, ale jest dudek, chwostka, kowalik i wiele innych. Zajrzyjcie na stronę www.krupkowska.com i sami zobaczcie, jakie to piękne! 

Zdjęcie: Justyna Krupkowska. Kliknij opis i zobacz oficjalną stronę twórcy.Pozostając w tematyce biżuterii, chciałabym wam pokazać haftowane naszyjniki, które znajdziecie na stronie https://needletwiddle.pl/. Na tych drobnych zawieszkach mających 3cm x 2,2cm, wyhaftowane są z dokładną precyzją motywy fauny i flory. Malutki haft zamknięty jest w złotej lub srebrnej obręczy, co sprawia, że zawieszka wygląda jak obraz. Warto wspomnieć, że wszystko jest haftowane ręcznie. 

Zdjęcie: needletwiddle. Kliknij opis i zobacz oficjalną stronę twórcy.
Hafty stają się coraz popularniejsze i więcej osób docenia ich piękno. To nie jest takie hop-siup, wymaga dużej precyzji i dokładności. Właśnie takie są hafty Niny. Nina ma ogromną smykałkę do haftu. Żeby wszystko było wyjątkowe, możesz zlecić zrealizowanie swojego pomysłu. Wyhaftowanie daty ślubu, imienia dziecka lub ulubionego motywu? Wszystko jest do zrealizowania. Nina prowadzi również warsztaty! Jeśli wolisz podarować komuś wrażenia, to może warto wykupić właśnie naukę haftowania. Najbliższe warsztaty odbędą się w Warszawie i Trójmieście. Jeśli jesteście więc zainteresowani, to wejdźcie na stronę https://www.troszkeroztrzepana.pl/ i dowiedzcie się więcej. 

Zdjęcie: troszkę roztrzepana. Kliknij opis i zobacz oficjalną stronę twórcy.


Prezent powinien być wyjątkowy, jak osoba, która go dostaje. Warto więc podarować coś, czego nie będzie miał nikt inny. Zakup prezentu od polskich twórców to świetny pomysł. Wspierasz uzdolnionych ludzi, którzy w swoje prace wkładają serce. To serce widać w przedmiotach, które mają duszę. A czego pozbawiona jest taśmowa produkcja w Azji.
Napiszcie koniecznie, czy rękodzieło Wam się podoba. Jeśli znasz jakiegoś artystę lub sam tworzysz, daj znać. Sztuką warto się dzielić!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza