czwartek, 20 sierpnia 2020

ZIEMIOSFERA SKLEP ZERO WASTE W GDAŃSKUNa mapie Gdańska pojawił się kolejny sklep z artykułami zero waste. Wyróżnia się on nie tylko niesamowitym wystrojem, ciekawymi artykułami, ale również kawiarnią! 


Co pierwsze się rzuca w oczy to ogromna przestrzeń. Na prawo od wejścia mamy miejsce, gdzie możemy wypić kawę i zjeść pyszne ciastko. W tym miejscu znajduje się również mała podzielnia, gdzie dla chętnych czekają już kubki, książki, gry i kosmetyki. To nie wszystko, bo w Ziemiiosferze znajduje się również punkt wymiany zielonych kwiatów, a w wybrane dni organizowane są przeróżne warsztaty.  


Najlepsze dopiero się zaczyna. Jako wielkiej miłośniczki wszystkiego, co bez pudła, muszę przyznać, że w Ziemiosferze czułam się jak w wesołym miasteczku. Ot, tak wygląda moja rozrywka, od kiedy przekroczyłam dwadzieścia lat. 


PRODUKTY DO HIGIENY 


Na półkach wystawionych jest mnóstwo produktów do pielęgnacji. Niektóre znanych marek takich jak cztery szpaki, georganic lub  BEN & ANNA. Ciekawą rzeczą, którą pierwszy raz widziałam na oczy w sklepie zero waste, była wielka kostka mydła, którą można było samodzielnie podzielić i kupić tyle, ile się potrzebuje. W sklepie można nabyć również tabletki do mycia zębów. Od dawna chciałam spróbować takiej formy produktu do higieny jamy ustnej. Niestety, jedyne co widziałam w sklepach to pastylki marki georganic, które są bardzo drogie. W Ziemiosferze można kupić takie cudo na wagę. Skusiłam się na zakup kilku pastylek. 

PRODUKTY DO SPRZĄTANIA


No cóż, wspomniałam wcześniej, że moja rozrywka po przekroczeniu 20 trochę się zmieniła. Przy produktach do sprzątania spędziłam chyba najwięcej czasu. To z jednej stron pokazuje chyba moją dojrzałość emocjonalną, a z drugiej jest głośnym alarmem w głowie, że potrzebuje jakiegoś bardziej kreatywnego hobby. Ok, do brzegu. W tym dziale znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy. Od szczotek do mycia toalety, ściereczek po preparaty do sprzątania na wagę, w tym mydła gospodarcze i różnego rodzaju sojowe świeczki zapachowe. 

EJ, JAKIE TO TANIE


Sklepy ekologiczne nie są z reguły tanie. Pamiętam, jak wyglądały sprawy z cenami te kilka lat temu. Okropnie bolał mnie fakt, że za coś, co jest przyjazne dla środowiska, musiałam zapłacić trzy razy więcej, niż za plastikowy odpowiednik. Uważam, że Ziemiosfera to jeden z tańszych sklepów zero waste, jakie widziałam. Swoimi cenami jest bardzo zbliżony do niektórych sklepów online. Dla przykładu, kupując rok temu szczotkę do mycia naczyń, zapłaciłam za nią 35 zł. W Ziemiosferze taka szczotka kosztuje coś około 15 zł. 


OD LOKALNYCH DOSTAWCÓW


Nie wszystkie produkty da się zdobyć od lokalnych producentów i czasem trzeba sięgnąć po największych eko dostawców. W tym sklepie znajdziemy natomiast naprawdę sporo produktów od trójmiejskich producentów. Wszystkie mąki, granole, niektóre makarony są dostarczone od lokalnych producentów. W ten sposób przy transporcie produkuje się mniej spalin, a sklep wspiera mniejszych wytwórców. 
OGROMNA ESTETYKA


Ten sklep jest najzwyczajniej w świecie bardzo ładny. Dużym plusem jest to, że wszystkie produkty sypkie są zamknięte w pojemnikach, które schowane są w drewnianej obudowie. W ten sposób produkt nakłada się dużo wygodniej niż poprzez przesypywanie ze słoika. W takim otoczeniu miło wypić kawę ;)


Sklepy zero waste stają się coraz bardziej popularne. Wszeszcz w Gdańsku jest chyba najbardziej eko dzielnicą, jaką znam. Jest tam najwięcej wege restauracji i kawiarni oraz największa liczba sklepów z ekologiczną żywnością i produktami zero waste. Jeśli będziecie więc w Gdańsku, koniecznie wpadnijcie do sklepu Patrycji, bo naprawdę warto!  Ciekawi więcej? Wpadnijcie na stronę Ziemiosfery: link

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza