O MNIE
Cześć!

Miło Cię widzieć! Skoro przywędrowałeś na mojego bloga, oznacza to, że tak jak ja, interesujesz się ideą minimalizmem i kulturą. Mam nadzieję, że znajdziesz na moim blogu treści, które Ciebie zaciekawią i zainspirują do ograniczania zbędnych przedmiotów. Zacznijmy jednak od początku.

Mam na imię Laura i jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończyłam kierunek dziennikarstwa. Od sześciu lat jestem wegetarianką, ale coraz częściej romansuje z dietą roślinną. Pewnego dnia zajadając się trawą i kamieniami (jak na prawdziwego wegetarianina przystało) zobaczyłam w telewizji reklamę WWF „Punkt Krytyczny”. To pomogło mi zrozumieć, jak lekceważąco podchodziłam do środowiska.

Zorientowałam się, że dookoła mnie jest za dużo śmieci. Badziewne gadżety z aliexpress, słabej jakości ubrania z przecen, setki niepotrzebnych kosmetyków. Zaczęłam ograniczać kupowanie zbędnych przedmiotów i pozbywać się tego, co zalegało w mojej szafie. Dzisiaj żyję mi się łatwiej, chociaż pozbywanie się rzeczy do łatwych nie należało.

Od ponad dwóch lat staram się być świadomym konsumentem. Redukuje plastik, czytam składy produktów, a moja szafa to wzór szafy minimalisty. Uwielbiam dawanie drugiego życia starym przedmiotom. Zamiast kupić coś nowego, wykorzystuję to, co zalega w domu. W ten sposób przywróciłam życie staremu rowerowi mamy.

Staram się, ale często zdarzają się potknięcia. Już dawno pożegnałam się z możliwością życia zupełnie bez produkowania śmieci. Dlatego wybrałam drogę minimalizmu i ograniczania, ale tak zupełnie naturalnie i bez napinki.

Wpadnij również na mojego Instagrama, gdzie recenzuję książki @laurkaliteraturka


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza